Šatní.cz Nábytek a vybavení šaten

Převlékání dělá člověka

Móda a hlava státu. Ať už je to král či prezident. Vlastně se to týká každého, diplomata i páleničáře. Všichni se oblékají a převlékají. Pro každou příležitost se hodí něco jiného. Otázky kde a kdy si to sundat a obléknout a na co nezapomenout zaměstnávají mozkovny běžných lidí, pracantů, státníků a diplomatů.

Takzvaný “drescode” (je obecně uznávaným vzorem a souborem pravidel v oblékání. Jedná se o určité normy, která určují, jaké oděvy mohou být nošeny v zaměstnání, na úřadě, při obchodním jednání či společenské události) neztratil na své důležitosti.

Šatní skříně plné oděvů nám mohou pomoci, ale záleží především na vhodném výběru a sladění. Obzvláště v případě slavných osobností, politiků a dalších mediím zajímavým lidem hrozí pranýřování o takzvané módní policie. Většina bulvárních plátků a mnohé další zavedli tuto rubriku a ta se dočkává velké pozornosti. Vybavení šatny tedy získává na důležitosti. Co by tedy taková šatní skříňka měla obsahovat a co by v ní nemělo chybět?

Rady čím naplnit šatní skříň se samozřejmě liší, jiné jsou pro muže a jiné pro ženy. Po pročtení všemožných doporučení se prý ženy neobejdou bez polodlouhé bílé košile. Je univerzální, nabízí se kombinace s leginami. Zajímavá je další univerzálně použitelná trojce. Černé šaty, černé leginy a černé botky. Černou se asi nic nezkazí, ale nesmí se to s ní přehánět. Krom saka, svetříku a kalhot je vhodné mít kabelku, která se hodí ke všemu. Pro změnu by měla být opět černá a neměla by být moc zdobená. Je možné mít plné šatní skříňky kabelek, ale tenhle kousek je takřka nutností. Webové stránky radící mužům obvykle nevynechávají doporučení umístit do kovové šatní skříňky takzvaný “trench coat” neboli pršiplášť. Je výborný pro špatné počasí a dodá nám styl. Další doporučení jmenují blazer, mokasíny či kapesníček do saka. Podstatně složitější to mají s výběrem diplomaté, jejich vybavení šatny totiž podléhá dlouhému seznamu pravidel co se pro kterou příležitost hodí a co ne. Jejich možnosti kombinovat různé styly jsou značně omezené.


zpět